Учнівське самоврядування



 










СТАТУТ

учнівського самоврядування

Межівського ліцею №2 Межівської селищної ради

«Країна життєвих мрій»

 

Наш девіз

“Іти вперед, не зупинятись.

Творити, мислити, навчатись!”

 

 Розділ І

Загальні положення

1.1.Учнівське самоврядування – це організація учнівського колективу, що забезпечує комплексний підхід до виховання учнів шляхом їх залучення до систематичної участі в освітньому процесі і покликаний сприяти становленню згуртованого колективу учнів, формуванню в них свідомого і відповідального ставлення до своїх прав і обов'язків.

1.2. Учнівське самоврядування школи регламентує свою діяльність на підставі таких нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української держави, Статуту школи та власного Статуту.

 

Розділ II

Мета учнівського самоврядування

2.1. Сприяти різносторонньому розвитку, самовдосконаленню, самореалізації на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй родині, народові України.

2.2. Зміцнювати партнерські зв’язки між учнівським і педагогічним колективом з метою забезпечення єдності освітнього процесу.

2.3. Формувати почуття відповідальності, свідомого ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя.

2.4. Сприяти навчальній, науковій, творчій, спортивній діяльності учнів.

2.5. Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей

2.6. Співпрацювати з позашкільними об’єднаннями та організаціями.

 

Розділ IIІ

Завдання учнівського самоврядування

3.1. Об'єднання учнів для представлення їхніх інтересів в освітньому процесі, участі у вирішенні питань шкільного життя.

3.2. Набуття учнями соціального та громадського досвіду, виховання соціальної та громадянської відповідальності, надання можливостей для особистого, соціального та творчого розвитку школярів.

3.3. Реалізація ідей та інтересів школярів у різних сферах діяльності школи.

3.4. Залучення школярів до активної участі у волонтерській діяльності.

3.5. Формування загальної культури, організація змістовного дозвілля школярів.

 

Розділ IV

Принципи діяльності учнівського самоврядування

4.1. Толерантність.

4.2. Самоорганізація.

4.3. Демократичне обговорення рішень, які приймаються.

4.4. Повага до інтересів, гідністі та думки кожного члена учнівського самоврядування.

4.5. Свобода дискусії.

 

Розділ V

Структура учнівського самоврядування

5.1. Перший ступінь учнівського самоврядування – класне самоврядування. Його роботу організовує актив класу, до складу якого входять староста класу та його заступники.

5.2. Другий ступінь учнівського самоврядування – старостат (зібрання старост класів). Засідання старостату відбуваються за потреби, на них підбиваються підсумки роботи класу за певний період та обговорюється план подальшої роботи.

5.3. Третій ступінь учнівського самоврядування — Рада учнівського самоврядування (далі РУС) на чолі з Президентом учнівського самоврядування.

До складу РУС входять:

-Президент;

-Віцепрезидент;

-Сектори шкільного парламенту:

·       Сектор культурно-масових заходів,

·       Сектор екологічної грамотності та порядку,

·       Сектор спорту та туризму,

·       Сектор дозвілля молодших школярів.

 

Розділ VІ

Організація учнівського самоврядування

6.1. Вищим органом учнівського самоврядування є загальні збори (конференції), у яких беруть участь РУС, старости кожного класу та адміністрація школи, обирається виконавчий орган, визначається його структура і термін повноважень, заслуховуються звіти, затверджуються, змінюються, доповнюються Статут, напрямки та плани діяльності учнівського самоврядування.

6.2. На конференцію делегуються 3 найактивніші учні класного колективу 5-11 класів, за яких проголосувала більшість на учнівських класних зборах. Делегати мають право голосу.

6.3. На конференції запрошуються педагоги-наставники учнівського самоврядування і адміністрація школи з правом голосу.

6.4. Загальні збори проводяться двічі на рік (установчі у вересні, підсумкові у травні).

6.5. На установчих зборах (у вересні) проходить представлення новообраного Президента учнівського самоврядування або продовження терміну повноважень чинного Президента; обирається і затверджується склад РУС, а саме: Віцепрезидента, секторів, затверджується план роботи учнівського самоврядування на поточний навчальний рік.

6.6. На підсумкових зборах (у травні) заслуховуються звіти про роботу міністерств та Президента за минулий навчальний рік; відбувається передача справ від чинного до новообраного Президента.

 

Розділ VII

Права та обов’язки

7.1. Президент шкільного парламенту є гарантом прав учнів, є представником усіх учнів у взаємовідносинах з іншими структурами навчального закладу та його адміністрацією, діє як офіційний представник на заходах, у яких представлений освітній заклад.

7.2. Президент здійснює загальну координацію діяльності секторів.

7.3. Президент має право:

·        планувати разом з адміністрацією виховну роботу учнів навчального закладу;

·        вносити пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу;

·        скликати чергові (не рідше одного разу на місяць) та позачергові засідання представників шкільного парламенту;

·        бути присутнім на засіданнях педагогічної ради ліцею.

7.4. Президент зобов'язаний:

• дотримуватись Статуту учнівського самоврядування;

• планувати, організовувати, координувати, контролювати роботу представників шкільного парламенту;

 • оптимально використовувати навчальний час для духовного збагачення та культурного зростання;

 • виступати на захист прав та гідності учнів освітнього закладу;

• гідно представляти учнівський колектив в інших навчальних закладах та громадських організаціях.

 7.5. Повноваження Президента припиняється у разі:

• відставки;

• неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров′я;

• перехід до іншого навчального закладу;

• закінчення навчального закладу.

7.6. У разі усунення Президента, його обов’язки виконує Віцепрезидент.

7.7. На зборах учнів класу шляхом таємного голосування простою більшістю голосів на альтернативній основі обираються кандидати у члени шкільного парламенту.

 7.8. Структуру органів учнівського самоврядування обговорюють і затверджують на засіданні методичного об’єднання класних керівників шляхом обговорення та відкритого голосування.

 7.9. Старосту класного колективу обирають загальні класні збори з числа учнів-лідерів класу. З них формується самоврядування класу.

 

Розділ VІІI

Вибори Президента

8.1. Вибори Президента відбуваються у випадках закінчення чинним Президентом 11 класу навчання і випуску з ліцею або дострокового складання повноважень.

8.2. Вибори Президента відбуваються в останню декаду квітня.

8.3. Передвиборча кампанія починається за 2 місяці до визначеної дати виборів.

8.4. Кандидатами мають право бути учні 8-10 класів, лідери, старанні у навчання, активні у позакласній і позаурочній роботі, з високими моральними якостями.

8.5. Кандидат на посаду Президента висувається як групою учнів, так і шляхом самовисунення.

8.6. Учень, який зареєстрований кандидатом на пост Президента школи, має право вести передвиборчу агітацію разом з 2 довіреними особами: виготовити рекламний плакат з власною фотографією; підготувати передвиборчу програму на 1 стор. А4; може використовувати інші агітаційні засоби (відеозаписи, аудіозаписи, фотоілюстрації, газети, малюнки, елементи одягу тощо).

8.7. Кандидат на посаду Президента має право проводити агітаційну роботу на перервах та в позаурочний час.

8.8. Усі учасники виборчого процесу мають право вільно і всебічно обговорювати передвиборчі програми на пост кандидата в Президенти ліцею.

8.9. Усі учні 5-11 класів мають право одного голосу на виборах Президента ліцею.

8.10. Кожний виборець голосує на виборах Президента особисто.

8.11. Учні школи, які мають право голосу, можуть брати участь у роботі виборчих комісій, а також у проведенні передвиборчої агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів Президента.

8.12. Президент обирається простою більшістю голосів учнів 5-11 класів школи шляхом таємного голосування.

8.13. Для цього створюється виборча комісія у складі: заступника директора з навчально-виховної роботи, педагога-організатора та 3 незалежних спостерігачів. Виборча комісія опрацьовує заповнені бюлетені.

8.14. Підрахунок голосів відбувається відкрито і гласно членами виборчої комісії в присутності довірених осіб кандидатів та незалежних спостерігачів після закінчення виборів в день виборів.

8.15. Кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів (І місце), оголошується Президентом УС, меншу кількість (ІІ місце) -Віцепрезидентом.

8.16. Офіційне оголошення результатів виборів та представлення новообраного Президента учнівського самоврядування проводиться наступного робочого дня після засідання РУС на засіданні старостату, висвітлюється на сайті ліцею та інформаційному стенді.

 

Розділ IX

Функціональні обов’язки членів РУС

9.1.Президент учнівського самоврядування:

-  представляє права та інтереси всіх учнів ліцею;

-  організовує опитування серед учнів школи з актуальних для них питань організації освітнього процесу;

-  аналізує та узагальнює пропозиції учнів стосовно покращення освітнього процесу та вносить в установленому порядку пропозиції адміністрації ліцею;

-  організовує роботу секторів;

-  проводить засідання РУС;

-  здійснює контроль за виконавчою дисципліною;

-  організовує проведення учнівських зборів (конференцій), звітує про виконану роботу;

-  має право на отримання методичної, організаційної, моральної допомоги від педагогів-консультантів учнівського самоврядування.

9.2. Віцепрезидент учнівського самоврядування координує діяльність секторів, контролює виконання рішень, у разі відсутності Президента виконує його обов’язки.

9.3. Сектори:

Сектор культурно-масових заходів:

·       організує змістовний відпочинок учнів у позаурочний час, залучаючи їх до проведення вечорів відпочинку, дискотек, зустрічей за “круглим столом” оглядів-конкурсів, фестивалів, концертів, виготовлення атрибутів для оформлення залів та ін.;

·       сприяє розвитку творчих здібностей школярів, залучаючи їх до роботи в гуртках, секціях, учнівських об’єднаннях, творчих групах за інтересами;

·       прилучає дітей до народної творчості, національної культури.

Сектор екологічної грамотності та порядку:

·       організовує та проводить екологічні акції, заходи, конкурси, вікторини;

·       залучає учнів школи до активної природоохоронної діяльності;

·       спрямовує діяльність на озеленення класних кабінетів, коридорів, шкільного подвір’я;

·       рейд – перевірка санітарного стану класних кабінетів;

·       організовує та проводить збір вторинної сировини ( макулатура, пластикові кришки, тощо).

Сектор спорту та туризму:

·       систематично вивчає учнівську думку стосовно спортивних та здоров’язбережувальних заходів у школі та організовує їх проведення;

·       пропагує здоровий спосіб життя (антиалкогольна, антитютюнова, антинаркотична програми);

·       залучає учнів та батьків до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи;  сприяє підвищенню рівня загальної фізичної підготовки школярів;

·       надає допомогу в організації та проведенні спортивних змагань, турнірів, конкурсів серед учнів школи.

Сектор дозвілля молодших школярів:

·       організовує та проводить роботу з молодшими школярами (ігри, конкурси, бесіди, свята, ранки, спортивні змагання);

·       взаємодіє з педагогом-організатором та вчителями початкових класів;

·       організовує «веселі перерви» для дітей.

8.5. Позбавлення членства в органах учнівського самоврядування відбувається у випадках, якщо член учнівського самоврядування:

-         порушує правила внутрішнього розпорядку;

-         не виконує свої обов’язки;

-         вибуває з навчального закладу.

8.6. Члени органів учнівського самоврядування зобов'язанні бездоганно виконувати вимоги до учасника освітнього процесу, які передбачені Статутом ліцею, правилами поведінки учнів та дбати про імідж ліце






Передвиборча агітація, щодо виборів президента ліцею №2


























Немає коментарів:

Дописати коментар

ГОЛОВНА СТОРІНКА